Spotkanie z oficerem Komendy Gównej Policji w Warszawie
Uczniowie klasy IIa PZS w Bodzentynie  w dniu 4 marca br mieli niezwykłą okazję zdalnego spotkania się z oficerem Komendy Głównej Policji w Warszawie mł. insp. Gerardem Bah, który w bardzo interesujący i ciekawy sposób zaprezentował i omówił zagadnienia związane z przestrzeganiem praw człowieka w działaniach Policj . Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach przedmiotów: edukacja policyjno – prawna oraz wiedza o społeczeństwie. Była to pouczająca lekcja dla naszej młodzieży. Zaprezentowane zostały bowiem wzorce zachowania funkcjonariusza Policji w kontaktach z obywatelem oraz wewnątrz organizacji jaką jest Policja, wynikające między innymi: z Zasad Etyki Zawodowej Policjanta oraz międzynarodowych konwencji dot. przestrzegania praw człowieka.
Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszych uczniów klas policyjno-prawnych:
W dniu 18 lutego br. odbył się I etap X edycji Konkursu Policyjnego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. Brali w nim udział uczniowie szkół średnich z całej Polski. Odpowiadali na 30 pytań testowych w ciągu zaledwie 15 minut. Dziś otrzymaliśmy wyniki. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie – Wiktoria Domańska i Tomasz Michta zostali zakwalifikowani do FINAŁU , który odbędzie się 18 marca br. MAMY KANDYDATÓW NA PRAWDZIWYCH POLICJANTÓW !!! Gratulujemy sukcesu naszym uczniom oraz nauczycielowi edukacji policyjno-prawnej panu Krzysztofowi Chybowi. Powodzenia w dalszym etapie rywalizacji!!!
Klasa 1a o profilu policyjno-prawnym, rok szkolny 2020/2021.   Od 2012 roku w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna- Edukacja policyjno -prawna. Założeniem twórców innowacji jest przyjęcie rozwiązań, które zaowocują w przyszłości bardziej świadomym ubieganiem się absolwentów liceum o przyjęcie do służby w Policji. Obok przedmiotów ogólnokształcących uczniowie poznają szereg zagadnień związanych z tajnikami pracy w Policji. Innowacja jest realizowana w czasie 3 lat nauki. Zajęcia w ramach Edukacji policyjno – prawnej są prowadzone przez doświadczonego policjanta. W programie nauczania poruszane są m. in. następujące zagadnienia: – Wiedza o Policji, – Wybrane zagadnienia prewencji kryminalnej i techniki kryminalistycznej, – Wybrane zagadnienia prewencji i ruchu drogowego, – Wybrane zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa publicznego, – Wybrane elementy prawa, – Wybrane zagadnienia z zakresu broni palnej, środków przymusu i ochrony osobistej, – Musztra policyjna, – Techniki posługiwania się bronią i środkami przymusu bezpośredniego, – Strzelanie z różnego rodzaju broni palnej. W trakcie Zajęć sportowych uczniowie wzmacniają swoją formę fizyczną i doskonalą umiejętności: szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość potrzebne do zaliczenia testu sprawności fizycznej. Przysposobienie ratowniczo-strzeleckie przygotowuje ucznia do odpowiedniego postępowania w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Poznaje zasady planowania i organizacji działań, opanowuje zasady pierwszej pomocy, umie jej udzielać poszkodowanym w stanach zagrażających życiu i zdrowiu. Opanowuje zasady posługiwania się bronią. W ramach programu młodzież może zapoznać się z praktycznymi aspektami służby policyjnej poprzez obserwacje pracy Policji w trakcie wycieczek do komisariatów, szkół policyjnych, do zakładów medycyny sądowej i zakładów kryminalistyki, uczestniczenie w rozprawach sądowych. W klasie policyjno-prawnej obowiązują mundury, które młodzież zobowiązana jest nosić w czasie dnia mundurowego i innych ważnych uroczystości szkolnych. W klasach policyjno-prawnych na poziomie rozszerzonym obowiązkowo realizowany jest przedmiot wiedza o społeczeństwie (przygotowuje do Testu z wiedzy ogólnej) a także do wyboru historia lub chemia.